Tüm Zamanların En İyi 20 Çizgi Film Ağı Şovu

Çizgi Film Ağı, animasyonlu bir şey izlemek isteyen herkes için bir numaralı hedeftir. Hepsi var - aksiyon dolu komediden; Cartoon Network bize yıllar boyunca en iyi şovlardan bazılarını verdi. Cartoon Network, hangi on yılda veya hangi dönemde baktığınızın önemi yok. Seçilebilecek çok fazla çizgi filmle, çizgi film favorilerimizden bazılarını klasiklerden en modern gösterilere kadar daraltmayı başardık. Tüm zamanların en iyi 20 Cartoon Network şovu için seçtiklerimiz (belirli bir sıra ile değil).

1. Genç Titanlar
Aynı seride DC karakterlerine dayanan bu dizide gülme ve eylem sıkıntısı yoktur. 2003’te CN’de yeniden kurulmasından bu yana, Teen Titans ağdaki en sevilen dizi haline geldi. Gülüşlerin ve eylemlerin dışında, Teen Titans, başka hiçbir animasyonlu dizinin yapamayacağı gibi ciddi temalarla başa çıkmayı ve karakter gelişimi yapmayı başarıyor. Serinin beş sezonluk bir çalışması vardı ve tekrarlar ağda yayınlanmaya devam etti. Genç nesiller şovun üzerine tökezledi ve önceki izleyicilerin neredeyse 15 yıl önce yaptığı gibi ona aşık oldu.

2. Dexter’ın Laboratuvarı
Bu küçük çocuk dehası ve gizli laboratuarında ortaya çıkardığı tüm icatlar hakkında kesinlikle sevimli bir şey var. Dexter Laboratuvarı, sebepsiz yere sizi güldüren şovlardan sadece birisiydi. Dexter'ın kız kardeşi Dee Dee ile olan ilişkisi şovun en dikkat çeken noktalarından biriydi ve elbette, adam dahi Mandark ile olan rekabet de aynı derecede iyi. Dexter’ın sürekli savaşları komedidir. Çok zeki olsa da, dikkatsizliği ve aşırı heyecanlanması çoğu zaman devralarak, yaptığı işte sefil bir şekilde başarısız olmasına neden oldu. Bu şovun en iyi yanı, bütün Amerikalı bir aileden gelmesine rağmen Dexter’ın son derece kalın aksanı.

3. Ed, Edd ve Eddy
Aynı adı paylaşan üç varoluş çocuğunun hikayesinin çok eğlenceli olabileceğini kim bilebilirdi? Belki de, çünkü Eds çok sevinirdi; hepimiz ne yaptıklarını yaptık. Çocukların ellerinden gelenin en iyisini yaptıkları yerlerde, çıkmazdaki yaşamın mükemmel tasviri buydu: diğer çocukları paraları için almaya çalışın. Ne yazık ki, Eds’lerin planlarının kulağa geldiği kadar zekice, her zaman sefilce başarısız oldu. Tek bildiğimiz iyi televizyon için yapıldığı.

4. Foster’ın Hayali Dostlar Evi
Hayali arkadaşların gerçek olduğu bir dünya düşünün; Bu, çok başarılı bir CN gösterisinin temel öncülüdür. Sekiz yaşındaki Mac’in dünyasında, hayali arkadaşlar diğer insanlar kadar gerçektir ve kendilerinden birine sahiptir: Bloo. Bununla birlikte, Mac’in annesi nedense Bloo’dan kurtulmasını istiyor. Böylece iki arkadaş bu çıkmazın üstesinden gelmenin bir yolunu bulmaya çalışıyor. Terk edilmiş bir evde, istenmeyen hayali arkadaşlar çekecek gibi görünen bir çözüm buluyorlar. Şov 6 mevsim Mac ve Bloo’nun birçok yanlış yapıcılığı için sürdü.

https://www.youtube.com/watch?v=maqxz3PDnRk

5. Powerpuff Girls
Blossoms, Bubbles ve Buttercup, şekerin, baharatın ve her şeyin güzel bir birleşimidir. Süper güçlenmiş üçlü her zaman yeteneklerini kullanarak günü tüm suçlulardan kurtarmayı başardı. Küçük olabilirler ama güçlerle doluydular. Blossom, lider, nefesiyle her şeyi dondurabilir. Üç kızın en tatlısı olan baloncuklar sonik dalgalar yayabilir. Son olarak, Buttercup en zorlu savaşçıydı. Eşsiz bir yeteneğine sahip olmasa da, tonlarca dövüş iradesi ve gücü ile bunu telafi etti.

6. Kod Adı: Çocuklar Yan Kapı
Bu çizgi film, çocukların yaşamlarının neyle ilgili olması gerektiğine dair tüm unsurlara sahipti: arkadaşlar, gizli saklanmalar, ağaç evler ve kod adları. Bununla birlikte, mahalledeki bu beş çocuğun maceraları, aslında Kids Next Door adlı daha büyük bir küresel organizasyonun parçası oldukları gerçeğiyle sağlandı. Şov 2002'den 2008'e kadar sürdü ve Cartoon Network'ü takip eden her yaştan birçok çocuk (yetişkinler dahil) arasında bir favori oldu. Dizinin son bölümünün yayınlanmasından 10 yıl sonra Kids Next Door'un bu günlerde neler yapabileceğini hayal etmek ilginç.

7. Billy ve Mandy'nin Grim Maceraları
İki arkadaşınızı birleştirdiğinizde, biri oldukça yavaş, diğeri karanlık olan ve onlara en iyi arkadaş olarak Grim Reaper'ı verdiğinizde, yalnızca sorun ve yaramazlık olabilir. Billy ve Mandy (çoğunlukla Mandy), Grim’in doğaüstü güçlerinden, ürkütücü noktalara ve doğaüstü yerlere seyahat etmek için yaptıkları her şeyi yapmak için ne kadar istifade ettiklerini seviyordu. Çoğunlukla bir macera için dışarı çıkarlar ve Grim'in güçlerini, yol boyunca bulabilecekleri canavarca yaratıklara karşı kendilerini korumak için kullanırlar.

8. korkak köpek cesaret
İşte ürkütücü olmaktan daha eğlenceli olan başka bir korkunç temalı CN şovu. Serinin ana karakteri olan Courage, dizinin tamamını tek başına taşıyabilecek kadar büyük bir karakterdi. Belki de pembe ve tamamen insan gibi bir şeydi, ama cesaret izlemek için eğlendiriciydi. Bir şekilde birlikte yaşadığı köpek ve yaşlı çift, kendilerini paranormal ile ilgili tuhaf durumlarda bulmaya devam etti. En cesur yaratık olmadığı düşünüldüğünde, Cesaret hala ne olursa olsun sahiplerini korumayı başarıyor.

9. macera zamanı
Kelimenin en edebi anlamında gerçek bir macera arıyorsanız, Adventure Time sizin için şov olabilir. Bu gösteri, genç bir çocuk olan Finn ve evlat edinen kardeş köpeği Jake'in kıyamet sonrası yaşamları hakkında. Jake istediği zaman istediği şekle dönüştürebilecek büyülü yeteneklere sahipti. Çeşitli video oyunlarını andıran fantastik bir arazi olan Ooo Bölgesi'nde yaşıyorlar. Aslında, gösterinin tamamı oynanmakta olan bir video oyunu gibi görünüyor. Gösterinin cazibesini arttırıyor.

10. Samuray Jack
Şovdaki samurayların Batılı bir isme sahip olması yeterince garip, Jack, ama maceraları şimdiye kadarkilerin en iyilerindendi. Jack, şekil değiştiren bir düşman olan Aku ile savaşmak için bir distopya geleceğine gönderildi. Aku, şimdiye kadar yaratılmış tüm zalim kötü adamlar gibi dünyayı ele geçirmeye ayarlandı ve Jack de onu izlerinde durmaya ayarlandı. Şov 2001 yılında gösterime girdi ve beş sezon sürdü. Samurai Jack o kadar iyiydi ki toplam sekiz Primetime Emmy Ödülü kazandı ve bu ödül boyunca kazandığı diğer tüm ödülleri ve adayları bile içermiyordu.

11. Tom ve Jerry
Klasik olma hakkında konuşun, Tom ve Jerry şimdiye kadarki en klasik çizgi film favorilerinden biri. Hikayenin tüm kedi-fare kovalamacısının öncülünü hepimiz biliyoruz, ancak kaç kez çizgi film izlediğimiz önemli değil, bizi güldürmek asla başarısız olmaz. Tom ve Jerry, 1940 yılında geri kuruldu ve ana hikaye, iki karakter arasındaki rekabet. Dostça oldukları zamanlar oldu, ama bu neredeyse her zaman kısa sürdü. Çizgi film, büyüsünü ve cazibesini tamamen içine alan hiçbir diyalog içermedi.

12. Düzenli Gösteri
Bu, bu listedeki en yeni gösterilerden biriydi ve ilk olarak 2010'da yayınlandı ve sadece geçen yıl 2017'de sona erdi. Düzenli gösteri, iki işçi sınıfı arkadaşı Mordecai ve Rigby'nin öyküsüdür. Mordecai mavi bir jaydi, Rigby bir rakundu. Her bölümde, iki arkadaş günlerini devam ettirecek ve genellikle başa çıkacak basit bir problemi olacaktır. Ancak, günleri neredeyse her zaman bir tür tuhaf macera dahil olmak üzere sona ermektedir. Gösterinin zirvesi sırasındaki izleyicileri her hafta 2 ila 2,5 milyon izleyiciydi - gösterinin ne kadar iyi olduğunun gerçek bir kanıtı.

13. Scooby-Doo
Scooby-Doo, sonsuza dek sürecek olan programlardan biri. Orjinalin bu kadar çok uyarısı filizlendi ve hikayelerin arkasındaki fikir tamamen eşsizdi. Kaç tane farklı storilin üretilebileceği durmuyor. Scooby-Doo'nun ilk kez 1969'da yayınlandığı ve bugün hala çeşitli formatlarda devam ettiği kanıtlanmıştır. Scooby-Doo ayrıca çetenin geri kalanıyla birlikte şimdiye kadar yaratılmış en ikonik karakterlerden biri: Fred, Daphne, Velma ve tabii ki Shaggy.

14. Pokémon
Belki de anime'nin en başarılı franchise'larından biri olan Pokémon, Japon anime fenomeni Pocket Monsters'a dayanan seridir. 10 yaşındaki Ash Ketchum'un hikayesini ve Pokémon ustası olma yolculuğunu anlatıyor. İlk Pokémon'u Pikachu; ve ilişkileri zor bir başlangıç yapmış olsalar da, bu güne kadar en iyi arkadaş oldular. Yol boyunca süren maceraları hem kötü hem de kötü Pokémon'larla savaşırken hem eğlenceli hem de haindir. Pokémon’un başarısı şovda ve diğer çeşitli medya ve eğlence türlerinde büyüyor.

15. Johnny Bravo
Johnny Bravo, CN’lerin gösterilerinden biraz daha yetişkin odaklıydı, ama yine de komikti. Gösteri kaslı bir genç adamdı, asıl amacı kadınlarla çıkmalarını sağlamak olan Johnny Bravo. Bu arayışta neredeyse her zaman başarısız oldu ve çoğu zaman, kendisini süreçte tuhaf durumlarda bulur. Yetişkin mizah ve pop kültür referansları, zaman içinde pek çok şovun olmadığı gerçeği de dahil olmak üzere, bu gösteriyi harika yapan şeydir. Johnny Bravo toplamda dört mevsim geçirdi, ilk olarak 1997'de havalandı ve 2004'te aralarında bir mola olmak üzere sona erdi.

16. Looney Tunes
Bir dizi kısa film Looney Tunes çizgi filmini oluşturur ve bize tüm dünyadaki en ünlü karakterlerden bazılarını ve animasyon tarihini getirdi. 1930'dan 1969'a kadar Amerikan animasyonunun altın çağında Bugs Bunny, Daffy Duck, Tweety, Sylvester, Domuz Domuzu, Elmer Fudd, Yosemite Sam, Road Runner, Wile E. Coyote, Tasmanian Şeytan, Speedy gibi karakterlerle tanıştık. Gonzales ve birkaç tane daha.
06 May 2019
06 May 0 108
Comment's:
Write your own Comment's