Acemiler İçin Meditasyona Başlamanın Kolay Yolu

-Meditasyon belli bir ortam ve yeterli bir zaman gerektirir, bu yüzden birilerinin ya da bir şeylerin sizi rahatsız edip dikkatinizi dağıtmayacağından emin olun. Bol ve rahat kıyafetler giyin. Meditasyona başlamadan önce vücudunuzu hazırlamak için esneme egzersizleri yapın. 
-Her çeşit meditasyon oturarak ya da uzanarak yapılır. Doğal bir şekilde nefes alın ve dikkatinizi nefesinize ve her nefes alıp verişinizde vücudunuzun hareketlerine yoğunlaştırın. Diğer hiçbir düşüncenin dikkatinizi dağıtmasına izin vermeyin. Daha kolay alışkanlık haline gelmesi için mutlaka her gün aynı saatte yapın. 
-Tüm yapmanız gereken, yalnızca tek bir şeye odaklanmak. Bir konudan diğerine atlamasına izin vermeden, zihninizi tek bir şeye odaklamak zaman alır ve tekrar gerektirir. Ancak, muhteşem bir içsel uyum ile yeni bir dinginlik hissini de beraberinde getirir.
-Farkındalık meditasyonu sizi, zihninizde beliren düşünceleri daha yakından gözlemlemeye teşvik eder. Göreviniz bunları yargılamak değil, her birini teker teker kabul etmek ve varlıklarının farkında olmaktır. 
-Mantra meditasyonu temel olarak, belirli bir ses, kelime veya ifadeyi, zihninizi susturup derin bir düşünme haline girmek amacıyla sürekli tekrar etmektir. “Om” sesinin evrenin yaratılışında duyulan ilk ses olduğu söylenir. Om Tat Sat ise ezberlemek isteyebileceğiniz bir başka mantradır. 
-Meditasyon, fobi, sosyal kaygı ve panik atakların da arasında bulunduğu kaygı bozukluğu belirtilerini hafifletir. Meditasyonun bilim camiası tarafından onaylanmış diğer faydaları arasında tansiyonu ve kandaki kortizol düzeylerini düşürmek ile kan dolaşımını iyileştirmek de vardır.
09 May 2019
09 May 0 70
Comment's:
Write your own Comment's