3 GÜN İÇİNDE SİVİLCELERDEN KURTULMANIN 4 YOLU

Sivilce, dünyadaki milyonlarca insan için büyük bir sorundur. Sivilce cilt yağ bezlerine bakteri bulaştığında meydana gelir. İnsanların çoğu, daha fazla sebum üretebilen ve sizin için sivilceye neden olabilecek daha yağlı ve kızarmış yiyecekleri yerler. Çok fazla güzellik ürünü ya da cilt bakım ürünleri kullanmak da cildinizi etkiler ve sivilceye neden olur.
Birçok insan, pahalı sivilce tedavilerine çok para harcar, ancak sonuçlar uzun vadede memnun edici olmayabilir. Endişelenmeyin, çünkü sivilceden kurtulmanız için basit ve tamamen doğal ev ilaçları var.

SİVİLCELER İÇİN ELMA SİRKESİ KULLANIMI

Sivilce içermeyen bir cilt istiyorsanız, elma sirkesi bunun için gerçekten harika bir seçenektir. Antimikrobiyal özelliği nedeniyle cildinizi bakterilerden korur. Elma sirkesi, sivilceye neden olan ciltteki gereksiz yağı kurutma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda akne önleme için çok faydalı olan hafif asitleri
Malzemeler: Elma Sirkesi, Su, Pamuk Top
Elma Sirkesinin Kullanımı:
  • Eşit miktarda su ve elma sirkesini karıştırın.
  • Eğer hassas bir cildiniz varsa 1 birim elma sirkesi ile 3 birim su karıştırmayı unutmayın.
  • Yüzünüzün sivilce tarafından etkilenen bölgelerine karışıma daldırdığınız pamuk topunu sürün.
  • 20 – 30 saniye bekletin.
  • Su ile durulayın.
  • Günde 1 – 2 kez ya da sivilce oranına göre daha fazla da uygulayabilirsiniz.

SİVİLCELER İÇİN TARÇIN VE BAL KULLANIMI

Tarçın ve bal, her ikisi de anti-enflamatuar, antibakteriyel ve antioksidan özelliklerine sahiptir. Bunlar antibakteriyel özellikleri nedeniyle bakterileri öldürebilir. Bakteriler aknelerin oluşması ve büyümesi için etkileyici bir nedendir. Bal cildinizi besler. Tarçın, cildinizin sivilceleri hızlı bir şekilde iyileştirmesine yardımcı olan yara iyileşme özelliğine de sahiptir.
Malzemeler: Toz Tarçın ve Bal
Sivilceler İçin Tarçın ve Bal Nasıl Uygulanır?
  • 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçın tozu alın
  • Bir macun oluşturmak için her ikisini de karıştırın
  • Macunu sivilce uygulayın
  • Bütün gece için bırak

SİVİLCELER İÇİN YEŞİL ÇAY KULLANIMI

Yeşil çay, sivilce önleme hedefinde hayati bir rol oynayabilir. Anti-enflamatuar özellikleri nedeniyle yeşil çay sivilcelerden kurtulmak için çok önemlidir. Serbest radikallere karşı savaşabilen ve vücudunuzu serbest radikallerden temizleyen antioksidanlar içerir. Yeşil çayın içilmesi, sebum üretimini azaltacağı için çok faydalıdır. Ayrıca, bağışıklık sisteminizi iyileştirebilir ve insülin seviyelerini sabit tutabilir ve kan şekeri seviyesini azaltabilir. Bu faktörler cildinizin sivilcelerden kurtulmasını ve iyi görünmesini sağlar.
09 May 2019
09 May 0 69
Comment's:
Write your own Comment's