Ölçeklenebilir Konuk Gönderme Stratejisi Nasıl Oluşturulur

Misafir ilanının işletmeler üzerindeki etkisi ve bugünün dünyasında önemi ile ilgili tartışmalar çok fazla oldu.

Ancak konuk deftereğinin (“etik” yapılırsa) hala çalıştığı konusunda geniş ölçüde hemfikirdir.

Matt Cutts, “misafir ilanının yapıldığını” iddia etmesine rağmen, yalnızca web siteniz için hızlı ve kirli bağlantılar edinmenin spam uygulamasına atıfta bulundu.

Aslında, konuk deftereğinin “Bazı misafir bloglamalarını (maruz kalma, markalaşma, artan erişim, topluluk vb.) Yapmak için hala çok iyi nedenler var. Bu nedenler Google’dan önce vardı ve geleceğe devam edecekler. Ve kesinlikle bazı fantastik, kaliteli konuk blogcular orada var. ”

Ve bütün adalet içinde, bu çok doğru. Misafir deftere nakil gibi bazı büyük avantajlar olabilir:

Organik arama sıralamalarını iyileştirmeye yardımcı olan web sitenize geri bağlantılar kazanmanıza yardımcı olur.
Diğer yayın ve bloglardan web sitenize yönlendirme trafiği getirin.
Sizi ve / veya markanızı tamamen yeni bir kitleye tanıtmak.
Ancak, misafir blogları zor bir iştir ve kesinlikle bir gecede yapabileceğiniz bir şey değildir. Bir konuk bloglama kampanyası önceden planlamanızı gerektirir ve düzenli, ısrarlı bir çaba gerektirir.

Başarılı bir konuk blog oluşturma kampanyasını nasıl başlatabileceğinizi ve yürütebileceğinizi merak ediyorsanız endişelenmeyin. Bu blog yazısı, işletmenizin konuk bloglama projesi için işlemlerinizi düzenlemenize yardımcı olur.

İşte ölçeklenebilir bir misafir ilanı stratejisi oluşturmak için adım adım kılavuzumuz. Ama ondan önce, önemli bir şey hakkında konuşalım.

“0” Adımı: Planlama

Çoğu projede olduğu gibi, başarılı bir konuk blog kampanyası yürütmek, başlamadan önce sizin için ortaya konan amaç ve görevleriniz için net bir plan gerektirir. Bu önemli bilgileri içeren bir proje planı belgesi oluşturun:

Hedefler: Bu projenin lansmanı ile ulaşmak istediğiniz hedefleri yazın. Yüksek arama hacmine sahip sektörle ilgili birkaç anahtar kelime için en üst sırada yer almak mı istiyorsunuz? Bu kampanyadan işletmeniz için daha fazla tavsiye trafiği edinmek mi istiyorsunuz? Öncelikle hedeflerinizi tanımlayın, böylece buna göre önceden strateji ve plan yapabilirsiniz. Hedeflerinizin kötü tanımlandığını ve kampanyanın geri dönüşlerinin mükemmel olmadığını anlamak için aylarca çalıştığınız bir konumda kendinizi bulmak istemezsiniz.
Zaman Çizelgesi: Kampanyanızı gerçekleştirmeye başlamadan önce ne zaman başlatmak ve sonlandırmak istediğinizi kesin. Diğer projeler üzerinde çalışmak zorunda kalacaksınız ve projenize başlamadan önce bunu tanımlamamış olmanız, sizi asla gelmeyecek bir “sonra” için bırakmanıza neden olabilir.
Hedefler: Bu kampanya süresince göndereceğiniz e-postaların sayısı ve yazacağınız konuk yayınlarının sayısı için aylık hedefler belirleyin. Bu, planınızı takip etmenize ve hedeflerinizi daha düzenli bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.
Bütün bunları tanımladıktan sonra, gitmekte iyisin! Misafir ilan kampanyaları 5 ana bölüme ayrılabilir:

Umutları toplama
Kaynak fırsatları
Editör takviminin bakımı
Yayının yayınlanması
Konuk yayınlarınızı tanıtın
Bu adımlara daha yakından bakalım.

Adım 1: Potansiyel müşterileri toplamak

Ölçekli şeyler yapmayı düşündüğünüzde, önceden plan yapmanız ve bir süreci takip etmeniz gerekecektir. Konuk gönderme işleminizin ilk adımı, her şeyin başladığı yer olduğundan, her zaman beklemede olmalıdır.

Bir düşünün, büyük olasılıkla e-postalarınızda% 7-% 10 oranında bir yanıt oranı alacaksınız (büyük e-postaları bir parça içinde hazırlamaya bakıyor olacağız), bu nedenle LOT'ta bir müşteri adayı hazırladığınızdan emin olun. “LOT” derken demek istediğim de bu:

Diyelim ki, Google'da 8-10 ay arasında 5 büyük anahtar kelime için iyi bir sıralamaya başlamayı planlıyorsunuz. Bu, proje yol haritanızın nasıl görünmesi gerektiğidir:

1000 pazarlamacı / blog sahibinin bir listesini oluşturun. İlk adlarını, şirket adını ve e-posta kimliğini kaydettiğinizden emin olun (bunun nasıl bir şekilde yardımcı olduğunu göreceksiniz). İşi etkili bir şekilde yapmak için Buzzstream gibi bir araç kullanabilirsiniz.
Bunları her biri 100'lük kovalara / gruplara koyun. Etiketleri Buzzstream'de kullanabilir veya aynı efekti elde etmek için potansiyel satış ve e-posta pazarlama yazılımınızda segmentler / gruplar oluşturabilirsiniz. (Not: Ana bilgisayar web sitesinin ve backlink önemli olduğundan, yalnızca 40+ veya en azından web sitenizin DA’sından daha yüksek bir DA’ya (Etki Alanı Otoritesi) sahip potansiyel müşteriler topladığınızdan emin olun)
Her ay potansiyel müşterilere ayın başında ulaşın. 100 e-postanızdan muhtemelen 7-12 yanıt alacaksınız. Soğuk e-postalar için yanıt oranı% 1,7 kadar kötü ya da% 29 kadar iyi olabilir, ancak deneyimlerimize göre, konuk posta gönderme fırsatlarına yönelik sosyal yardım e-postaları için genellikle% 7 -% 9 arasındadır. Ayrıca sizinle işbirliği yapmak istemediklerini söyleyen yanıtlar alacaksınız, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun. Bu size parti başına 6-9 nitelikli müşteri adayı sunar.
Bu, ekibiniz için 10 ay içinde yaklaşık 75 konuk gönderisi anlamına gelir ve bu, ranki'yi başlatmak için yeterli olmalı
17 May 2019
17 May 0 79
Comment's:
Write your own Comment's