Ünlülerin Son Sözler ve Onları KonuşanlarOseph Wright
“Ünlü son sözler.” Hepimiz bu cümleyi daha önce duymuştuk. Notlarımız, cümlenin yanlış veya uygunsuz olduğunu söyleyen bir şeye atıfta bulunduğunu ya da inançsızlığı, reddedilmeyi ya da özveriyi ifade etmekte kullanılan bir ifade olabileceğini söylüyor. Ayrıca, çoğu zaman efsane ve çelişkili hikayelerle dolu olan, ünlü insanların son ölümlü ifadelerine biraz ironik bir referans olarak hizmet edebilir. Bu, İngilizce Ağız Sözlüğü'nü düzenleyen Joseph Wright. Son sözünün tahmin edilebileceği gibi “Sözlük” olduğu bildirildi. Biz bunu seviyoruz.

Beethoven
Beethoven’ın şu anda ünlü olan son sözleriyle ilgili birçok hikaye var. Bir rapor, “Cennette duyacağım” dediğini söyledi. Başka bir rapor, “Plaudite, amici, comedia finita est” i ünlü bestecinin (“Alkış, arkadaşlar, komedi bitti”) olarak nitelendirdi. “Yazık, yazık, çok geç.” diye cevap verdiği bir düzine şarap şişesi.

Nostradamus
Prognosticator, vahşi tahminleriyle ünlüydü. Son sözlerinin bildirildiği gibi: “Yarın, güneş doğarken artık burada olmayacağım” dedi. Olsa da olmasa da haklı olurdu.

Buddy Rich
Ünlü Amerikalı caz davulcusu 1987'de ameliyata girdikten sonra öldü. Ameliyata hazırlanırken, “alamayacağınız bir şey var mı?” Diye sorduğu bildirildi (herhangi bir ilaç türü anlamına gelir). “Evet, country müziği” diye yanıtladı.

Terry Kath
Chicago grubundan gitarist Terry Kath, 1978 yılının Ocak ayında kafaya kazayla vuran yarasından öldü. Silahın boş olduğunu düşündü, ancak odada hala bir tur olduğunu söyledi. “Endişelenme,” dedi Kath. “Yüklenmedi.” Yanılıyordu, bu ünlü son sözleri, ünlü son sözlerinin temsil edebileceği gerçek ve korkunç bir kombinasyon haline getirdi.

Steve Jobs
Apple ortak kurucusunun vefat etmeden önce, “Ah, vay. Vayy. Vayy."

Joe DiMaggio
Joltin’in Joe’u 1999’da akciğer kanserinden öldüğü için “Nihayet Marilyn’i görüyorum” dedi. Yankee Clipper, 1962’de ölen karısı Marilyn Monroe’ya atıfta bulundu.

Michael Landon
Bonanza, Çayırdaki Küçük Ev ve Cennete Karayolu gibi gösterilerin yıldızı 1991'de kanserden öldü. Toplanan ailesine “Haklısın” dedi. Zamanı geldi. Hepinizi seviyorum."
21 May 2019
21 May 0 40
Comment's:
Write your own Comment's